New Moon-Nový Měsíc-o čem knížka je

1. března 2009 v 16:00 | Misssisek :-* |  New Moon-Nový Měsíc
Hned na začátku, v první kapitole, se setkáváme s našimi hrdiny- a to na Beliiných osmnáctých narozeninách. Nebylo by to ale to pravé vzrušení, kdyby se něco nestalo. Díky Beliině "šikovnosti" se sama řízne o balící papír- naneštěstí se oslava koná u cullenových doma, takže jsou přítomni všichni upíři. Naštěstí Edward hned zareaguje a strhne Bellu z dráhy Jasperovi, který se neumí ovládat tak jako ostatní. Strhne jí však do hromady talířů o které se pořeže ještě víc. Oslava tedy končí fiaskem. Bella je následně ošetřena od Carlsliho a odvezena domů.
V dalších dnes zaznamenává divně chování Edwarda. Nijak moc s ní nemluví. Ne, že by na ní byl naštvaný, ale je vidět, že se k něčemu chystá. Navíc Alice, se kterou by si Bella o tom mohla promluvit, není ve škole, protože odjela s jasprem na Aljašku.
Jednoho dne však Edward vezme Bellu do lesa a tam jí vysvětlí, že už nemůže takhle dál. Vysvětlí ji, že takový vztah s upírem by nemohl fungovat, a proto celá rodina Cullenových odjíždí pryč z Forks. Bella naléhá, že se kvůli němu nechá také proměnit v upíra, ale to Edward bezpodmínečně odmítá, jelikož nchce být ten, díky kterému by podle jeho představ stratila duši. poté Bellu naposledy políbí do vlasů a zmizí pryč.
Bella je zdrcena a není schopna trefit domů, i když jí edward zanechal jen nedaleko od domu na pěšince. Celou noc tráví ztracena v lese, kde ji později najdou muži z indiánské rezervace La Pusch, které zkontaktoval Charlie, Bellin otec.
Po následující čtyři měsíce se z Belly stalo to, čemu se lidově říká chodící mrtvola. Málo jedla, odpovídala jenom na přímé otázky. Sama od sebe nepromluvila. Ve volném čase se učila, takže se výrazně zlepšil její prospěch ve škole. Všichni o ní měli strach, ale po čase si zvykli, že s nimi nekomunikuje.
Až po dlouhé době, kdy se na ní Charlie obrátí s tím, že by ji měl poslat zpět za matkou nebo alespoň přinutit, aby navštívila psychologa, se Bella přinutí zase trochu žít.
Přemluví tedy Jessiku, aby s ní jela do Port Angeles do kina. Film je o oživlých mrtvolách, to ale Belle vůbec nevadí. Po kině však na ulici potka čtyři chlápky, kteří ji až nápadně připomínají chlápky z "prvního dílu". Chce se k nim přiblížit a ujistit se. V tu chvíli však poznává, že v hlavě slyší edwardův hlas, který ji varuje a vrčí, ať to nedělá. Bella však natolik zmatená a šťastná, že slyší jeho hlas, ještě více se přiblíží jen proto, aby jej mohla slyšet znova. pozná však, že chlápci jsou opravdu jen chlápci, kteří když vidí její zájem jí chtějí pozvat na drink. Odmítně a spěchá za naštvanou Jessikou.
Bella si potom uvědomí, že když nemůže mít Edwarda u sebe, chce alespoň slyšet jeho hlas- a to tak, že bude dělat to, co by on nechtěl, aby dělala.
Vezme si tedy motorky od známých, kteří je hodlali dát do šrotu a udělá jediné, co ji v tu chvíli napadne- vezme je k indiánskému chlapci- Jacobovi Blackovi. O Jacobovi ví, že je moc hodný a sám si staví své auto. Motorky by tedy neměli být problém. Jacob je navíc syn Charlieho velmi dobrého přítele Billa, který jako jeden z mála ví, že jsou Cullenovi upíři a mnohokrát Bellu před nimi už varoval.
Bella si postupně k Jacobovi začíná dělat velmi přátelský vztah. Charlie je jenom rád, neboť se Bella konečně začíná dostávat ze svého smutku.
Poté, co jsou motorky opraveny, Jacob učí Bellu na jedné z nich jezdit- Bella při tom znovu slyší Edwardův hlas a je spokojena, i přes mnoho návštěv v nemocnici kvůli jejím zraněním z motorky- před Charliem však motorky přísně tají.
Posléze se však i s Jacobem začnou dít zvláštní věci. Nejenom, že roste abnormálně rychle, ale začne se stýkat s partou tzv. obránců, se kterou nechtěl mít dřív nic společného.
Jednoho dne, kdy jej Bella s partou nachytá se spolu pohádají. Ještě ten večer se však jacob přijde omluvit a postaví před ní úkol- musí uhádnout co se s ním děje. on sám jí to říct nesmí.
Bella si vzpomene na historku, kterou jí vyprávěl, když se spolu viděli poprvé- o upírech a vlkodlacích.
Dojde jí, že Jacob je vlkodlak, největší nepřítel upírů.
Protože si ale Jacoba zamilovala, jako bratra, nechce se jej jen tak vzdát. Navštívý celou smečku a seznámí se s nimi.
Jednoho dne, kdy zemře Charlieho dobrý přítel se Bella nudí, proto pořemluví Jacoba, aby s ní šel skákat z útesů, kde předtím už viděla skákat indiánské mladíky. Jacob s obránci se však honí za Victorií, která stále honí Bellu a nyní už i zabijí obyčejné turisty. Bella ale touží slyšet Edwarda a skočí.
Utes je však příliš vysoko a voda příliš hluboká. Na poslední chvíli ji zachrání Jacob, který do vody pronásledoval Victorii a Bellu vytáhne, když už se zdá, že umírá. Když Jacob odnáší Bellu domů, Bella zahlédne ve vodě plamen, až později si uvědomí, že to byly vlasy.
Jacob odveze domů Bellu až večer, přičemž je pro ně doma překvapení. Na návštěvu přijela Alice Cullenová. Jacob se s ní raději ani nestká a odjede.
Alice je šťastná, že Bellu vidí živou, protože to hlavně to, kvůli čemu přijela. Viděla totiž Bellu skočit z útesu a myslela si, že se chce zabít( Alice má totiž dar vidět budoucnost, když už o ní je rozhodnuto). Bella jí to vysvětlí.
Druhý den přijde Jacob a Alice tedy raději na chvíli zmizí. V tomto okamžiku zazvoní telefon, který zvedne Jacob a nechce ho předat Belle. Člověk v telefonu se představí jako Carlsli Cullen. Ptá se, kde je Charlie a když mu Jacob odpoví, že je na pohřbu, zavěsí.
Po chvíli i přes vlkodlakovu přítomnost přiběhne Alice. Alice je viděšená, neboť viděla, jak se Edward chce nechat zabít od Volturiů, bohaté upírské rodiny z Volterry z Itálie, kteří na rozdíl od Cullenů nemají žádný problém s pitím lidské krve. Volá tedy rychle domů a chce Carlsliho, te ale není doma, tak se alespoň ptá na novinky o Edwardovi- ten totiž odjel a s rodinou udržoval jen minimální kontakt.
Rosalie jí řekne, že mu volala, protože mu chtěla říct to, že Alice viděla Beliinu smrt.
Alice se zhrozí, neboť věděla, že ten, kdo volal do Belliina domu nebyl Carlsli, ale Edward. A Jacob mu řekl, že Charlie je na pohřbu, tudíš si nejspíš myslí, že na Belliině.
Děj má potom rychlý spád, když se Alice a Bella spakujou a rychle letí do Itálie zadržet Edwarda. Bella ho stihne jen tak tak srazit do stínu, jelikož se nažil, po odmítnutí ze strany Voltariů o přímou smrt, postavit se do slunce a tak na sebe seslat jejich hněv- ihned by jej na místě zabily, protože nesmí připustit, aby vyšlo najevo, že upíři existují, navíc přímo ve městě, kde se právě oslavovalo výročí jejich vyhnání.
Je však pozdě a Edward, Bella a Alice se dostávají do spárů Vultariům. Jednají spolu v jejich paláci, kde žije spousta krvežíznivých upírů. Po domluvě je však Vultariovi propouštějí, však pod jednou podmínkou- Bellu musí změnit v upíra, prý si to později přijedou zkontrolovat. Bella má z této podmínky jako jediná radost. navíc dostala slib od Alice, že ji, kdyby to nechtěl udělat Edward nebo Carlsli, promění.
Odlétají zpět do Ameriky, kde na ně na letišti čekají Cullenovi a výtají se se všemi svými ztraceným dětmi, tedy i s Bellou, kterou za svou už dávno přijali.
Bella s Edwardem se vrací do Forks. Charlie není zrovna nadšený, že se s ní vrátil i Edward (zbytek Culenových přivítá), ale stýkat s Bellou mu nezakazuje, neboť si vzpomíná, jak byla bez něj na dně.
Bella si vynucuje své právo stát se upírem a dá rodině Cullenových hlasovat. Až na pár hlasů- od Edwarda a Rosalie- všichni souhlasili s přijetím a Carlsli přislíbil, že pokud neprovede zasvěcení Edward, jak si Bella přála, provede ho sám, jelikož byla velká pravděpodobnost, že se někdo jiný neudrží a Bellu v záchvatu krvežíznivosti zabije. Carlsli se jako jediny po mnoha staletích naučil ovlídat tak, že dokonce i mohl pracovat v nemocnici a pomáhat tak lidem, jak si vždycky přál.
Po dlouhém přemlouvání však Edward souhlasil, že Bellu zasvětí sám, když si to tak přeje, ale musí počkat alespoň do maturity(nebo možná pár let, teďka už nevím, ale myslím, že se nakonec dohodli na maturitě)a vzít si ho. Bella s nadšením souhlasí.
Kniha končí tím, že přijeli zpět k Belle domů, kde se setkali s Jacobem, který tam byl jako zástupce vlkodlaků utvrdit smlouvy o jejich pohybu a zákazech. Z kontextu se však dozví, že Bella chce být také zasvěcena mezi upíry. Naposledy dává Belle šanci vrátit se k němu, protože nemůže být s upíry a zároveň s vlkodlaky. Bella si samozřejmě vybrala Edwarda a Culenovi. Jacob se s ní loučí, přičemž se to málem zvrtne na rvačku mezi Jacobem a Edwardem.
Jacob však pro Bellu ještě připravil nemilé překvapení- totiž přivezl k Charliemu motorku, na které měla Bella přísně zakázano jezdit. Byl to od Jacoba takový malý podraz.
Kniha končí tím, že Bella i přes množství problémů, které si za takový krátky čas přidělala, kráčí vstříc k otci se svým vyvoleným pevně po boku....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama