Kniha mého srdce

10. května 2009 v 12:00 |  Twilight-Stmívání
Jestli jste fanouškem..knih Stephenye..M..tak byste mohli..zdarma..hlasovat..na KNIHA MÉHO SRDCE

Můžete hlasovat pro Stmívání..nebo pro Rozbřesk..=)


Americká autorka se narodila 24. prosince 1973 v Hatfordu v Connecticutu jako Stephenie Morgan. Vyrůstala s pěti sourozenci - Sethem, Emily, Jakobem, Paulem a Heidi ve Phoenixu v Arizoně. Absolvovala střední školu ve Scottsdale v Arizoně a poté získala bakalářský titul v oboru angličtina na univerzitě v Provo v Utahu (1995). V roce 1994 se provdala za Christiana Meyera. Žije s ním a třemi malými syny (Gabe, Seth a Eli) ve Phoenixu v Arizoně. Úspěch jejích knih je srovnáván s úspěchem Harry Pottera J.K.Rowlingové. Její upíří série pro teenagery vyvolala již po uveřejnění prvního dílu Stmívání v roce 2005 doslova senzaci. Stephenie Meyer za ně byla vybrána knihkupci jako nejslibnější nový autor roku 2005.
Filmová adaptace Stmívání, uvedená v roce 2008, měla obrovský úspěch mezi mládeží. Přijetí jejích knih bylo v Americe ovšem zpočátku chladné, dokud práva na ně nekoupila společnost LBYR, která dokázala autorku prosadit především v zámoří. Knihy zaznamenaly obrovský úspěch v Evropě a byly přeloženy do 37 světových jazyků. Stephenie sama je vášnivou čtenářkou a její knihy jsou inspirovány klasickými díly světové "ženské" literatury, jako je Jana Eyrová od Ch. Brontëové, Pýcha a předsudek J. Austenové, ale také např. Shakespearův Romeo a Julie. Autorka sama také uvádí, která hudební díla ovlivnila její romány a na svých webových stránkách propaguje hudební skupiny populární mezi teenagery, jako jsou My Chemical Romance, Muse, Coldplay nebo Linkin Park.
V roce 2008 vydává Meyer sci-fi román pro dospělé čtenáře s názvem The Host. Kniha zůstala celých 26 týdnů na seznamu bestsellerů New York Times. A autorka již zveřejnila svůj záměr napsat pokračování. Svým fanouškům slibuje další zajímavé knihy včetně ohlášeného titulu Letní dům, kde se bude věnovat cestování časem.
Její upíří série získává stále větší popularitu i u nás. Příběh knihy Stmívání vypráví o obyčejné dívce jménem Isabella Swan, která se přestěhuje z Phoenixu do klidného a deštivého města Forks, kde se seznámí s podivným chlapcem Edwardem Cullenem. Později se dovídá děsivou skutečnost: Edward je upír. I přes nebezpečí, které jí hrozí, se ale Edwarda nehodlá vzdát. Ve druhém díle s názvem Nový měsíc (2006) jsou mladí milenci vystaveni zkoušce odloučení. Edward se od své sestry Alice dozví, že Isabella se pravděpodobně zabila skokem z útesu, rozhodne se odjet do Itálie a požádat Volturiovi (nejmocnější upírská rodina) o smrt. Nakonec ho ovšem Isabella s Alicí zachrání. Posledním dílem této plánované trilogie mělo být Zatmění, které vyšlo v roce 2007. Isabella se musí rozhodovat mezi láskou k upírovi Edwardovi, nebo vlkodlaku Jacobovi. Mezitím jí o život usiluje upírka Victorie z prvního dílu s celou armádou novorozených upírů. Isabellu zachraňuje Edward s rodinou i Jacob se svou vlkodlačí smečkou.
Obrovský úspěch těchto tří dílů vedl spisovatelku k rozhodnutí napsat čtvrté pokračování, které vychází v roce 2008 pod názvem Rozbřesk. Isabella se i nadále musí rozhodovat mezi upírem a vlkodlakem. Vdává se za Edwarda a po svatební cestě zjišťuje, že je nejspíš těhotná… Zatím poslední díl s názvem Půlnoční slunce se ještě před dokončením objevil na internetu a Stephenie Meyer, dotčena tímto činem, odložila psaní na neurčito…

(zdroj:Kniha mého srdce)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikousekk..007 Nikousekk..007 | 22. května 2009 v 14:24 | Reagovat

Už jsem hlasovala..doufám že se umístí někde vepředu..:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama